Staré autá Výfuk Citroen Kurejov 2x Superb na dvore biele auta Bok auta

Dovoz vozidla na mieru

Dovezieme vám kvalitné vozidlo zo zahraničia. Chcete vedieť ako?

 

Dovoz auta z nemecka, či inej krajiny zo západu: pokiaľ máte vysoké požiadavky na kúpu vozidla, alebo si chcete kúpiť poctivé jazdené auto vo vysokej kvalite a výbave, využite od nás službu dovoz áut na objednávku a nechajte si doviesť auto na zakázku zo zahraničia. Firma Europa Lease Car, s.r.o. sa venuje nákupu a dovozu áut na kľúč zo západnej Európy od roku 2012- dovoz áut na želanie z nemecka, dovoz áut na zakázku z belgicka, dovoz auta na kľúč z Talianska, a pod.. Dovoz vozidla zo zahraničia zabezpečíme aj pre vás a bude to pre nás potešenie! :) Keďže aj my sami sme na autá veľmi prísny a nároční, vyberáme pre našich zákazníkov iba  skutočne poctivé, nestočené vozidlá, dovezené prevažne z Nemecka a z krajín Beneluxu. Napriek tomu, že sa jedná o , ,jazdenky zo zahraničia´´, ide o vozidlá s vysokou hodnotou, pričom pravidelným, poctivým servisovaním v autorizovaných strediskách sa ich predajná hodnota drží aj po pár rokoch! Prečítajte si viac o postupe a výhodách dovezeného auta:

 

 

Ako funguje dovoz áut zo západu (zahraničia):

 

Na našej stránke máme iba pár vozidiel, avšak ponuka je veľmi široká a každým pracovným dňom sa mení- nestihneme ju každým dňom čerstvo aktualizovať, preto každé vozidlo riešime so zákazníkom špecificky a individuálne. Preto budeme veľmi radi, keď nám vždy pošlete konkrétnu požiadavku na Vami požadované, vysnívané vozidlo, ktorej sa vieme naplno venovať.
Keď už nám zákazník predostrie svoju požiadavku a dohodneme sa na konkrétnom type vozidla, potom už je postup nasledovný:

 

 • Zákazník dostane VIN číslo, vďaka ktorému si vie skontrolovať všetky informácie o vozidle. Zákazník dostane aj fotky vozidla a aktuálne informácie o stave kupovaného vozidla, spolu s VIN číslom.
 • Vo väčšine prípadov sa kvôli serióznosti a obojstrannej záväznosti požaduje zaplatenie zálohy vo výške 50-70% z ceny vozidla vopred.

 

Prečo platba vopred ?

 

Pretože aj my musíme za vozidlo vopred celé zaplatiť. V praxi to funguje nasledovne: naša firma vopred uhradí sumu za vozidlo (z oficiálneho firemného účtu prostredníctvom SEPA platby na účet leasingovej spoločnosti), následne sa vyhotovia vyzdvihovacie protokoly, bez ktorých sa vozidlo nedá skôr vyzdvihnúť ani doviesť).

 

 • Po vystavení vyzdvihovacích protokolov leasingovou spoločnosťou zo zahraničia sa zrealizuje dovoz vozidla.

 

 

 

Ako často aktualizujeme ponuku vozidiel?

 

Zoznam ponúkaných vozidiel je veľmi široký a každým dňom sa mení. Jeden deň sú niektoré vozidlá v ponuke, na ďalší deň už sú predané. Z tohto dôvodu sa nám na stránky nedajú povkladať vozidlá (v jeden deň pridáme ponuku, na druhý, resp. tretí je neaktuálna, ale je úplne nová, čo je časovo veľmi náročné ju meniť), preto odporúčame a prosíme záujemcov o vysnívané vozidlo, aby nás bezprostredne kontaktovali so svojou požiadavkou a parametrami.

Na "sklade", resp. v ponuke webu, vydržia vozidlá prevažne 1 až 3 dni. Nedá sa pozrieť také vozidlo, ktoré by stálo niekde 2-3 mesiace (ďalšia výhoda oproti bazárom, kde vozidlá čakajú na kupcov mesiace, roky). Vozidlá sa nedajú kúpiť spätne. V praxi to znamená, že ak je vozidlo aktuálne len v určitom čase a vy sa rozhodnete až po tomto termíne, nedá sa už jednoducho doviesť. Pri každej ponuke, ktorú od nás dostanete, bude aj informácia o tom ako dlho je ponuka platná. O všetkých možnostiach kúpy však informujeme klienta osobne alebo telefonicky. Ak máte záujem o nejaké vysnívané vozidlo, preferujeme a požadujeme individuálne, profesionálne a seriózne riešenie z oboch strán, preto nás neváhajte kontaktovať!

 

Aké autá dovážame?

 

Zo zahraničia dovážame autá kvalitných značiek, prevažne ide o VW Group, (Audi, Volkswagen, Škoda, Seat), BMW, Mercedes, Ford, alebo značku podľa priania zákazníka. Autá sú odkúpené z jedinej ruky, nejde o žiadne pofidérne prepisy či prekup z bazárov a podobne. Ku každému autu máme záruku na pôvod vozidla- že ho nevlastní žiadna tretia strana a neni naň viazaný leasing, úver a pod.finančné bremeno, originálnosť ODO metra- že na ňom nebol stočený tachometer a nerobili sa na ňom žiadne úpravy, ktoré by zákazníka (kupujúceho) mohli oklamať.  Záruka sa nachádza aj slovne v kúpno-predajnej zmluve a vzťahuje sa na ňu vrátenie peňazí, ak by sa stočené kilometre zistili. Stočené kilometre totiž vieme v zahraničí vyreklamovať. Každé nami ponúkané autá majú pravidelný servis, takže neponúkame žiadne "šunky" z druhej ruky, resp. vozidlá zo Slovenska, či Čiech. Pre vysoko nastavený štandard, úroveň a požadovanú kvalitu u vykúpených vozidiel, sa úspešne vyhýbame výkupu tuzemských vozidiel a rovnako nevykonávame výkup vozidiel na protiúčet. 
NA KAŽDÉ VOZIDLO Z OPERATÍVNEHO LEASINGU JE MOŽNÝ AJ ODPOČET DPH!

 

 

Ako sa realizuje dovoz vozidla na zakázku

 

Pre autá nechodíme osobne, nechávame si ich dovážať prostredníctvom špedičnej firmy- kamiónovou dopravou. Tá vezie z Európy viaceré autá naraz, čím sa znižuje konečná cena za prepravu pre zákazníka, a teda aj celkový náklad na kúpu dovezeného vozidla. Ďalšia výhoda takéhoto dovozu je poistenie auta proti krádeži alebo prípadnej havárií. V prípade promtnej požiadavky na expresné doručenie vozidla vieme poskytnúť dovoz do 2-3 dní od uhradenia zálohy, pričom táto služba je spoplatnená dvojnásobnou sumou dopravných nákladov, ako pri štandardnej doprave na kamióne.

 

Prihlásenie vozidla do evidencie v SR

 

a) Registrácia vozidla do evidencie na slovenské ŠPZ- prihlásenie auta na dopravnom inšpektoráte online, prepis auta, odhlásenie vozidla + STK, EK, KO, či PZP na mieru, teda tzv. poistka na auto- všetko vybavíme za Vás wink.

Pozor, ak máte záujem aj o výhodné PZP na mieru/poistenie vozidla online, poprípade o havarijné poistenie vozidla- aj ,,externého´´, od iného predajcu, radi Vám pripravíme ponuku onlinesmiley

b) Povinný poplatok/ cena prihlásenia vozidla- poplatky, ktoré vám vzniknú pri prihlásení vozidla do evidencie v SR:

 

 

Poplatok Účel
175 € STK, EK, KO
100 € Okresný úrad - Odbor dopravy
35 € Recyklačný fond
33 € ŠPZ Dopravný inšpektorát (policajti)

 

 

b) "Luxusná" registračná daň za auto, resp. registračná daň výpočet, platí od 10/2012 (záleží na kW): 

 

 

KW Poplatok
do 80 kW 66 €
80 - 86 kW 33+90 €
86 - 92 kW 33+110 €
92 - 98 kW 33+150 €
98 - 104 kW 33+210 €
104 - 110 kW 33+260 €
110 - 121 kW 33+360 €
121 - 132 kW 33+530 €
132 - 143 kW 33+700 €
143 - 154 kW 33+870 €
154 - 165 kW 33+1100 €
165 - 176 kW 33+1250 €
176 - 202 kW 33+1900 €
202 - 228 kW 33+2300 €
228 - 254 kW 33+2700 €
nad 254 kW 33+3900 €


Vekové koeficienty:

Vek vozidla-
Koeficient násobenia

Prvá evidencia1

Do 1 roka x0,82

Do 2 rokov x0,68

Do 3 rokov x0,56

Do 4 rokov x0,46

Do 5 rokov x0,38

Do 6 rokov x0,32

Do 7 rokov x0,26

Do 8 rokov x0,23

Do 9 rokov x0,19

Do 10 rokov x0,16

Do 11 rokov x0,14

Do 12 rokov x0,12

Do 13 rokov x0,10

Do 14 rokov x0,09

Do 15 rokov x0,08

Do 16 rokov x0,07

Nad 16 rokov x0,06
 

Príklady:

Za vozidlo ktoré má výkon od 176 do 202 kW a je staré viacej ako 3 roky a menej ako 4 roky zaplatíte 1900x 0,46= 874€.

 

Prečo sa rozhodnúť pre auto zo zahraničia a nie pre tuzemské auto, či auto z autobazáru

Stále váhate, či si dať doviesť auto zo zahraničia? Prečítajte si nasledujúce porovnania!

 

 

 • Autá v bazároch majú často upravenú skutočnú, prejdenú vzdialenosť, resp. stočené kilometre na ODO metroch. Zákazník sa tak nedostane k skutočným informáciám o aute.
 • Autá dovezené zo zahraničia majú po prvom majiteľovi, teda už "od novoty", havarijné poistenie a plne autorizovaný servis. Ide o podmienku, ktorú musia splniť všetky vozidlá financované cez operatívny, alebo iný leasing.  Leasingová spoločnosť nám navyše poskytuje záruku na pravdivé informácie o vozidle, ktoré sa týkajú práve prejdených kilometrov a toho, že vozidlo nebolo búrané.
 • Ak kupujete vozidlo z dovozu, často máte v nižšej triede oveľa lepšiu výbavu, ako keď kupujete to isté auto v bazári a na Slovensku.
 • Z dovozu zoženiete aj také autá, ktoré sa na Slovensku nepredávajú, prípadne je finančne náročné ich zohnať.
 
 • Autá v bazároch sú vystavené vonku, na prudkom slnku, daždi, krúpoch. Nikdy neviete, ako dlho v bazári stoja a tak je ich hodnota často nižšia než cena, za ktorú ju bazár ponúka.
 • Autá v našej ponuke však boli pravidelne servisované a nepredávajú sa preto, že by sa kazili alebo boli do šrotu. V zahraničí však ľudia obmieňajú vozidlá častejšie ako my na Slovensku, a preto ojazdené auto na západe je na Slovensku kvalitné auto, ktoré si vie udržať hodnotu ešte niekoľko rokov.
 • Autá, ktoré jazdia po Nemecku alebo Beneluxe sú kvalitnejšie servisované, ako bazárové vozidlá zo slovenského, či českého trhu. Jazdia po kvalitnejších cestách, vo väčšine prípadov sú to hlavne diaľnice, a ich celkový technický stav sa s bazárovými vozidlami nedá vôbec porovnať.

 

 

Možno premýšľate nad tým, že by ste si vozidlo zo zahraničia nechali doviesť od známeho, kolegu alebo od rodiny. Upozorňujeme vás, že ak dovoz robíte cez serióznu firmu, vyhnete sa viacerým nepríjemných situáciám:

 

 • Známy, ktorý vám auto bude viesť, môže mať počas cesty nehodu, alebo mu auto môžu ukradnúť. My však dovoz áut proti týmto situáciám poisťujeme.
 • Ako firma sa vieme dostať k viacerým autám, top značkám a k širokej ponuke vozidiel. Sme navyše zmluvnými partnermi najznámejších leasingových spoločností pôsobiacich v krajinách Beneluxu a Nemecka. Vďaka tomu a vďaka niekoľkoročnej pravidelnej spolupráci máme neporovnateľne výhodnejšie ceny ako fyzické osoby, ktoré si od spoločnosti kúpia jedno alebo dve autá.  Vieme vám zohnať vozidlo "na mieru", ku ktorému sa váš kolega alebo známy jednoducho nemá ako dostať.
 • Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam vieme zabezpečiť plynulý a bezpečný prevoz a predaj, vyvarovať sa chýb, podvodníkov a hlavne vám vieme poradiť so všetkými administratívnymi záležitosťami. Človek, ktorý sa dovozu vozidiel zo západu nevenuje na 100%, vám tieto skúsenosti nevie ponúknuť.

 

 

Prihláste sa na odber noviniek

A neprídete o žiadnu zmenu v našej ponuke skvelých áut.