Staré autá Výfuk Citroen Kurejov 2x Superb na dvore biele auta Bok auta

Dovoz vozidla na mieru

Dovezieme vám kvalitné vozidlo zo zahraničia. Chcete vedieť ako?

 

Dovoz auta z Nemecka, či inej krajiny zo západu: pokiaľ máte vysoké požiadavky na kúpu vozidla, alebo si chcete kúpiť poctivé jazdené auto vo vysokej kvalite a výbave, využite od nás službu dovoz áut na objednávku a nechajte si doviesť auto na zakázku zo zahraničia. Firma Europa Lease Car, s.r.o. sa venuje nákupu a dovozu áut na kľúč zo západnej Európy od roku 2012- dovoz áut na želanie z Nemecka, dovoz áut na zakázku z Belgicka, dovoz auta na kľúč z Talianska, a pod.. Dovoz vozidla zo zahraničia zabezpečíme aj pre Vás a bude to pre nás potešenie! Keďže aj my sami sme na autá veľmi prísní a nároční, vyberáme pre našich zákazníkov iba  skutočne poctivé, vyservisované vozidlá, s overiteľným stavom ODO metra (tachometra). Napriek tomu, že sa jedná o ,,jazdenky zo zahraničia´´, ide o vozidlá s vysokou hodnotou a výbavou, pričom pravidelným, poctivým servisovaním sa ich predajná hodnota ani rapídne neznižuje.

 

 

Ako funguje služba DOVOZ AUTA NA OBJEDNÁVKU?

 

Na našej stránke máme iba pár vozidiel, avšak ponuka je veľmi široká a každým pracovným dňom sa mení- nestihneme ju každým dňom čerstvo aktualizovať, preto každé vozidlo riešime so zákazníkom špecificky a individuálne. Preto budeme veľmi radi, keď nám vždy pošlete konkrétnu objednávku na Vami požadované, vysnívané vozidlo, ktorej sa vieme naplno venovať.
Keď už nám zákazník predostrie svoju požiadavku a parametre, dohodneme sa na konkrétnom type vozidla, potom už je postup nasledovný:

 

 • Zákazník dostane vopred VIN číslo, vďaka ktorému si vie skontrolovať všetky informácie o vozidle. Zákazník vopred dostane aj fotky vozidla, aktuálne informácie o stave kupovaného vozidla, stave kilometrov, či výbavu vozidla.
 • Vo väčšine prípadov sa kvôli serióznosti a obojstrannej záväznosti požaduje zaplatenie zálohy vo výške 50-70% z ceny vozidla vopred.

 

Prečo platba vopred ?

 

Platba vopred predstavuje záväznú objednávku vozidla. Platba sa vykonáva na základe kúpnej zmluvy a zálohovej faktúry na oficiálny firemný účet firmy Europa Lease Car s.r.o. . Po obdržaní zálohovej platby automaticky od nás dostávate doklad - ,,ostrú´´ faktúru o zaplatení vozidla. Záleží nám na obojstrannej serióznosti, preto je tento postup pre nás a aj pre Vás veľmi dôležitý.

V praxi to funguje nasledovne:

 

 • po výbere už konkrétne vozidlo pre Vás zarezervujeme a následne ihneď vykúpime
 • naša firma vopred uhradí celú sumu za vozidlo (z oficiálneho firemného účtu prostredníctvom SEPA platby), následne sa vyhotovia vyzdvihovacie protokoly, bez ktorích sa vozidlo nedá skôr vyzdvihnúť ani doviesť)
 • po vystavení vyzdvihovacích protokolov sa zrealizuje dovoz vozidla na Slovensko
 • po prijatí vozidla sprostredkujeme kompletnú registráciu, vrátane kontroly originality, TK, EK, proces registrácie na okresnom úrade a následne na dopravnom inšpektoráte

 

 

 

Ako často aktualizujeme ponuku vozidiel?

 

Zoznam ponúkaných vozidiel je veľmi široký a každým dňom sa mení. Denne prechádzame stovky vozidiel, ktoré je z časového hladiska nereálne zverejňovať v aktuálnej ponuke. Aj preto sa špecifikujeme na individuálny dovoz aut na objednávku. Aktuálnu ponuku zasielame klientovi podľa špecifických parametrov a požiadaviek, ktoré nám zadá pri úvodnej konzultácií, mailovej, či telefonickej komunikácii. Ponuka vozidiel sa aktualizuje každým dňom. Odporúčame a prosíme záujemcov o vysnívané vozidlo, aby nás bezprostredne kontaktovali so svojou požiadavkou a parametrami. Na "externých skladoch" na západe, resp. v ponuke webov z EU, vydržia zaujmavé vozidlá prevažne 1 až 3 dni. Nedá sa pozrieť také vozidlo, ktoré by niekde stálo 2-3 mesiace (ďalšia výhoda oproti bazárom, kde vozidlá čakajú na kupcov mesiace, či roky). Vozidlá v individuálnej zakázkovej ponuke sa nedajú kúpiť spätne. V praxi to znamená, že ak je vozidlo aktuálne v ponuke, v určitý čas a vy sa rozhodnete až po tomto termíne, nedá sa už doviesť, pretože už má nového majiteľa. Pri každej ponuke, ktorú od nás dostanete, bude aj informácia o tom, ako dlho je pre nás vozidlo rezervované. Jeden deň sú niektoré vozidlá v ponuke, na ďalší deň už zvyčajne predané. Ponuka je následne doplnená o novú ponuku vozdiel. Aj z tohoto dôvodu je veľmi dôležitá rýchla, obojstranná komunikácia. O všetkých možnostiach kúpy klienta informujeme telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

 

Aké autá dovážame?

 

Špecifikujeme sa prevažne na európske prémiové značky, koncern VW Group (Audi, Volkswagen, Škoda, Seat), BMW, Mercedes-Benz, ďalej Ford, Hyundai,... Ale aj iné značky podľa priania zákazníka. Už dlhší čas vykonávame aj dovoz a predaj luxusných áut, či dovoz a predaj investičných vozidiel- veteránov a športových vozidiel- Porsche, Ferrari, Bentley, Tesla a pod. . Autá podľa veku sú odkúpené prevažne z jedinej ruky, nejde o žiadne pofidérne prepisy , reimport, či prekup z bazárov a podobne. Ku každému autu máme záruky:

 • záruka, že vozidlo nevlastní žiadna tretia strana
 • záruka, že na dané vozidlo nieje viazané akékoľvek finančné bremeno
 • záruka na pôvod vozidla
 • záruka na nestočenie ODO metra

Tieto záruky v písomnej forme uvádzame aj do kúpno-predajnej zmluvy. Každé nami ponúkané autá majú pravidelný servis, takže neponúkame žiadne "šunky" z druhej ruky, resp. vozidlá zo Slovenska, či Čiech. Pre vysoko nastavený štandard, úroveň a požadovanú kvalitu u vykúpených vozidiel, sa úspešne vyhýbame výkupu tuzemských vozidiel a rovnako nevykonávame výkup vozidiel na protiúčet.

NA KAŽDÉ VOZIDLO Z OPERATÍVNEHO LEASINGU JE MOŽNÝ AJ ODPOČET DPH!

 

 

Ako sa realizuje dovoz vozidla na zakázku

 

Pre autá nechodíme osobne, nechávame si ich dovážať prostredníctvom špedičnej firmy- kamiónovou dopravou. Tá vezie z Európy viaceré autá naraz, čím sa znižuje konečná cena za prepravu pre zákazníka, a teda aj celkový náklad na kúpu dovezeného vozidla. Ďalšia výhoda takéhoto dovozu je poistenie auta proti krádeži alebo prípadnej havárií. V prípade promtnej požiadavky na expresné doručenie vozidla vieme poskytnúť dovoz do 2-3 dní od uhradenia zálohy, pričom táto služba je spoplatnená dvojnásobnou sumou dopravných nákladov, ako pri štandardnej doprave na kamióne.

 

Prihlásenie vozidla do evidencie v SR

 

a) Registrácia vozidla do evidencie na slovenské ŠPZ- prihlásenie auta na dopravnom inšpektoráte online, prepis auta, odhlásenie vozidla + STK, EK, KO, či PZP na mieru, teda tzv. povinné zmluvné poistenie vozidla- všetko vybavíme za Vás wink.

Pozor, ak máte záujem aj o výhodné PZP na mieru/poistenie vozidla online, poprípade o havarijné poistenie vozidla- aj ,,externého´´, od iného predajcu, radi Vám pripravíme ponuku onlinesmiley

b) Zápis držiteľa vozidla – ,,RP´´, teda registračný poplatok a zmeny platné od 1.4.2023

      Zápis držiteľa vozidla do evidencie vozidiel určuje na základe výpočtu zo vzorca RP = PKW x EKV, pričom:

      - RP je registračný poplatok

      - EKV je ekologický koeficient vozidla.

 

Poplatok

Účel
60 € Úradné preklady technických preukazov+ zaručené konverzie
200 € STK, EK, KO
100 € (300€ zrýchlene do 5 prac.dní) Okresný úrad - Odbor dopravy
35 € Recyklačný fond
50€ RPxEKV (tabuľka1 x tabuľka2) ŠPZ Dopravný inšpektorát (policajti)
50 €

Povinná administratívna kontrola na stanici STK po registrácii

150 € Sprostredkovanie TK,EK,KO+ kompletná registrácia vozidla na slovenské ŠPZ

 

 

 

Prečo sa rozhodnúť pre auto zo zahraničia a nie pre tuzemské auto, či auto z autobazáru

Stále váhate, či si dať doviesť auto zo zahraničia? Prečítajte si nasledujúce porovnania!

 

 

 • Autá v bazároch majú často stočené kilometre. Zákazník sa tak nedostane k reálnym informáciám o stave ODO metra a skutočnom stave vozidla.
 • Autá dovezené zo zahraničia sú zväčša po prvých majiteľoch, ktorý si na ne hradia havarijné poistenia a plne ich servisujú v značkových servisoch. Ide o rozdielny prístup, ktorí praktizujú majitelia na západe v porovnaní s prístupom majiteľov u nás, či v ČR.  Leasingová spoločnosť nám navyše poskytuje záruku na pravdivé informácie o vozidle, ktoré sa týkajú práve prejdených kilometrov, alebo to, či vozidlo nebolo búrané.
 • Životná a ekonomická úroveň v krajinách Beneluxu, Nemecka, a pod. je na neporovnateľne vyššej úrovni, ako u nás, či v ČR
 • Ak kupujete vozidlo z dovozu, často máte v nižšej triede neporovnateľne lepšiu výbavu, ako keď kupujete to isté auto hocikde na Slovensku, či v bazáre.
 • Vozidlá na západe jazdia po neporovnateľne kvalitnejších cestách 
 • Z dovozu zoženiete aj také autá, ktoré sa na Slovensku nepredávajú, prípadne je ich finančne náročné zohnať.
 
 • Autá v bazároch sú vystavené vonku, na prudkom slnku, daždi, krúpoch. Nikdy neviete, ako dlho v bazároch stoja a tak je ich hodnota často nižšia než cena, za ktorú ju bazár ponúka. Bazáristi sú často nepoctiví, arogantní a sú zvyknutí stáčať, či prikrášľovať ODO metre
 • Tuzemské vozidlá ponúkané na Slovensku, či v ČR, sú pravidelne predávané skôr ako súbor náhradných dielov vcelku- predávajú sa z dôvodu ,,URÝCHLENÉHO ZBAVENIA SA´´, pretože do nich treba okamžite investovať stovky, až tisíce EUR a sú vhodné skôr do šrotu.
 • Na Slovensku je ekonomická a životná úroveň nižšia, ľudia obmieňajú vozidlá oveľa neskôr, ako na západe- až keď sú zneužité, zhumplované a vyťažené.. Preto ojazdené auto na západe je na Slovensku vysokokvalitné auto, ktoré si udržuje svoju vysokú hodnotu ešte niekoľko nasledujúcich rokov.
 • Vozidlá jazdené po ,,slovenských tankodromoch´´ doslova trpia každou jazdou a ich celkový technický stav je zlý a v mnohých prípadoch až nebezpečný! 

 

 

Možno premýšľate nad tým, že by ste si vozidlo zo zahraničia nechali doviesť od známeho, kolegu alebo od rodiny. Upozorňujeme vás, že ak dovoz robíte cez serióznu firmu, vyhnete sa viacerým nepríjemných situáciám:

 

 • Známy, ktorý vám auto bude viesť, môže mať počas cesty nehodu, alebo mu auto môžu ukradnúť. My však dovoz áut proti týmto situáciám poisťujeme.
 • Známy často nemá toľko informácii o danom vozidle, alebo nemá prehľad o kazových modeloch, ktorým sa treba vyhnúť
 • Ako firma sa vieme dostať k viacerým autám, top značkám a k širokej ponuke vozidiel. Sme navyše zmluvnými partnermi najznámejších leasingových spoločností pôsobiacich v krajinách Beneluxu a Nemecka. Vďaka tomu a vďaka niekoľkoročnej pravidelnej spolupráci máme neporovnateľne výhodnejšie ceny ako fyzické osoby, ktoré si od spoločnosti kúpia jedno alebo dve autá. 
 • Vieme vám zohnať vozidlo "na mieru", ku ktorému sa váš kolega alebo známy jednoducho nemá ako dostať.
 • Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam vieme zabezpečiť plynulý a bezpečný prevoz a predaj, vyvarovať sa chýb, podvodníkov a hlavne vám vieme poradiť a zariadiť všetky administratívne záležitosti. Známy, ktorý sa dovozu vozidiel zo západu nevenuje na 100%, vám tieto skúsenosti nevie ponúknuť, alebo môže mať problém s administratívou.

 

 

Prihláste sa na odber noviniek

A neprídete o žiadnu zmenu v našej ponuke skvelých áut.